03.09.13

Вітальне слово директора Соколова І.В. на святі Першого дзвоника.Виступ директора Чутівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Соколова І.В.
на Святі першого дзвоника 1.09.2013 року.

    Дорогі діти, шановні батьки, учителі, гості!

    Від щирого серця вітаю вас з Днем знань! Це чудове свято, яким ми розпочинаємо новий навчальний рік, єднає усі покоління жителів нашого селища і нашої країни. День знань став по-справжньому всенародним святом молодості і надій. Це свято насамперед тих, хто вперше у житті переступає поріг школи. Тих, хто прийшов сюди зі своїми дітьми чи онуками. Тих, хто щоденно віддає їм свої знання та тепло сердець, навчає і виховує в дусі любові до України та до людини, як найбільших гуманістичних цінностей.

    Сьогодні наша школа переживає приємний період в її історії. Цього літа завершилися роботи по енергозбереженню приміщень нашого навчального закладу: заміні вікон, дверей, утепленню фасаду. Це безпрецендентна допомога, завдяки якій наша школа стала не тільки теплою, затишною, а й окрасою нашого селища. Хочу висловити щиру вдячність за підтримку народному депутату України Лелюку Олексію Володимировичу, голові Чутівської районної ради Бистраю Віталію Анатолійовичу, голові Чутівської райдержадміністрації Третяку Юрію Івановичу, начальнику Чутівського УЕГГ Качалі Олександру Борисовичу, які постійно тримали на контролі це будівництво. Підготовка школи до нового навчального року не можлива без батьківської та спонсорської допомоги. Хочу подякувати голові Ради школи Калауру Віктору Григоровичу, керівнику фермерського господарства Грекову Михайлу Миколайовичу та всім батькам за неоціненну допомогу по ремонту та облаштуванню класних кімнат.

     Загалом за шкільні парти цього року сяде 546 учнів, з яких 64  першокласники. Для них, маленьких громадян, цей день буде особливо пам’ятним, адже для їм сьогодні відкриються двері країни знань, нових досягнень, цікавих справ та власних талантів.

    Дорогі першокласники! З першого класу ви крок за кроком будете наближатися до високого рівня дорослої людини, та зможете збудувати свій власний світ, яким в майбутньому буде пишатися вся ваша сім’я, ми, учителі, а, можливо, і ціла країна! На цьому шляху ви завжди будете відчувати підтримку своїх батьків, бабусь та дідусів, рідних. «Ліхтариком свого досвіду та любові» ваш шлях буде впевнено освітлювати ваша перша вчителька, ваш перший провідник країною знань. Саме світло її знання буде дозволяти вам ясно бачити усе нове и незнайоме раніше, надасть вам підтримку на перших, ще не впевнених кроках по країні шкільного життя!

    Першокласники, озирніться навколо! Поруч з вами стоять ваші майбутні товариші, які неодмінно стануть вам вірними друзями, з якими вам буде дуже цікаво разом крокувати до найвищих досягнень та до найвеличнішої сили дружби! Усі знання, що ви отримаєте у школі, стануть для вас тією опорою, з якою вам буде легко йти своїм життям, досягаючи все нових и нових успіхів! Ви навчитесь бути впевненими у своїх силах, бути наполегливими у своїх цілях, бути успішними у своїх відкриттях!

     У цей святковий день хочеться побажати першокласникам любити рідну мову і землю, поважати працю і знання. Сподіваюся, що ви, мої юні друзі, будете сумлінними і розумними учнями, вихованцями найкращого освітнього закладу на Чутівщині, бо основні показники навчально-виховної роботи нашої школи завдяки спільним зусиллям учителів, учнів, батьків перевершують по багатьом напрямкам інші навчальні заклади району. Це підтверджує цьогорічна районна галерея Пошани, яка містить фото багатьох членів нашої шкільної громади.

      Завдяки самовідданій праці педагогічного колективу, прекрасній підготовці школярів, наш освітній заклад щороку відзначається високою результативністю випускників у зовнішньому незалежному оцінюванні при вступі до ВУЗів. От і цього року 95% наших випускників 11-х класів вступили у вищі навчальні заклади, коледжі, причому майже всі - на державну форму навчання, а це говорить про те, що навчально-виховний процес у нашій школі організований на високому рівні. Нагородою за високий рівень успішності випускників нашої школи є те, що за два останні роки четверо учнів 11-х класів були удостоєні премії Народного депутата України Лелюка Олексія Володимировича.

    Дорогі школярі! В усі часи освічена людина користувалася повагою. Навчання – це прихований скарб, це світ знань про людей та їх оточення. Треба навчатися, щоб знати, діяти, жити. Упевнений, що зерна науки зростуть у ваших юних душах урожаєм мудрості та натхнення. Нехай світлим, радісним і плідним буде кожен ваш день, кожен крок. Ростіть здоровими, досягайте високих результатів у навчанні, будьте активними у громадському житті школи, нашого селища. Загальновідомо, що знання – це сила. Сила творіння, добра, суспільної злагоди та поступу. Вони, мов чисте повітря і життєдайна енергія сонця, необхідні нам для будівництва держави в майбутньому.

    Дорогі одинадцятикласники! Цей навчальний рік стане останнім для вас. Запамятайте та збережіть у своїй пам’яті шкільні роки, як неоціненний дарунок долі, непідвладний плину часу образ вчителя, який навчав кожного з вас не тільки читати та писати, а й основам великої науки під назвою «Життя». Сьогодні кожен з вас, перегортаючи його сторінки, зупиниться на тій, що має назву "школа". І полинуть тоді думки приємні, життєрадісні, і защемить серце, бо згадаєте своє минуле дитинство, теперішню юність, своїх кращих друзів, своїх порадників і наставників – учителів.

   Шановні педагоги! Щира вдячність вам, дорогі колеги, за самовіддану працю, за бездоганне виконання такої відповідальної місії, як виховання підростаючого покоління. Адже саме ви сприяєте формуванню юних особистостей, від яких залежить наше майбутнє, завтрашній день Української держави.

     Зі святом вас усіх – із Днем знань. З початком нового 2013-2014 навчального року!