ХарактеристикаАТЕСТАЦІЙНА ХАРАКТЕРИСТИКА
        

         Соколов Ігор Володимирович має вищу педагогічну освіту за спеціальністю «хімія та біологія». У Чутівській ЗОШ І-ІІІ ступенів працює на посаді директора школи з 1999 року, викладає біологію.
Протягом роботи в школі Ігор Володимирович показав себе здібним адміністратором та організатором, умілим педагогом. Має відмінну науково-теоретичну та методичну підготовку, виявляє високий рівень професіоналізму, досконало володіє інноваційними методиками й технологіями, активно їх використовує та поширює в професійному середовищі, застосовує широкий спектр стратегій навчання, уміє продукувати оригінальні, інноваційні ідеї, ефективно використовує новітні форми проведення уроків біології, постійно вносить пропозиції та дає рекомендації колегам  щодо вдосконалення методик викладання предметів, упровадження сучасних інформаційно-комунікаційних технологій.
За його ініціативи та власного прикладу в школі створена ціла система впровадження вчителями компютерних технологій у навчальний процес. Завдяки наполегливості та методичній допомозі Ігоря Володимировича, очолюваний ним педагогічний колектив протягом кількох останніх років значно підвищив рівень оволодіння ІКТ, звичними стали уроки та інші заходи в школі із застосуванням мультимедійних технологій.
Працюючи над науково-методичною темою  «Інтернет-технології у професійній діяльності вчителя», досліджує, аналізує, впроваджує та пропагує серед колег найсучасніші педагогічні методики з використанням мережі Інтернет: скайп-уроки, он-лайн тестування, хмарні сервіси. Широко використовує у своїй діяльності власноруч створені веб-сайти, залучає колег до створення веб-портфоліо як зручного та сучасного інструменту систематизації, відображення та популяризації діяльності педагога.
Активно впроваджує інноваційні форми та методи організації навчально–виховного процесу на уроках біології, що забезпечують максимальну самостійність навчання учнів. Уперше в районі організував та застосував елементи дистанційного навчання в школі із застосуванням інформаційно-комунікаційних технологій. Ефективність засвоєння навчального матеріалу забезпечує проведенням на уроках міні-проектів, віртуальних дослідів, мультимедійних презентацій, комп’ютерного тестування. Для цього широко використовує власні розробки, комп’ютерні програмні засоби навчання з біології, можливості мережі Інтернет.
Застосовує диференційований підхід у роботі з дітьми різного рівня пізнавальних здібностей. Вдало здійснює міжпредметні зв’язки, дбає про засвоєння навчального матеріалу на уроках, раціонально використовуючи для цього час. Уміє швидко прийняти правильне рішення в складних педагогічних ситуаціях, спланувати та здійснити оптимальний варіант проведення уроку. Користується повагою серед дітей та їх батьків, адже для нього кожна дитина – неповторна особистість. Його учні - постійні учасники інтерактивних природничих конкурсів, переможці та призери районних олімпіад, конкурсу-захисту наукових робіт МАН з біології.
Соколов Ігор Володимирович займається науково-дослідницькою роботою, активно бере участь у ярмарках педагогічних технологій, ділиться власним досвідом з колегами. Його методична розробка «Використання комп’ютерного тестування на уроках біології» в 2010 році була відзначена дипломом Полтавського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників, а в 2012 році електронний урок з ботаніки став дипломантом конкурсу електронних засобів навчання Національного проекту «Відкритий світ». У 2015 році створив та опублікував у мережі Інтернет власну розробку «Інтернет-технології у професійній діяльності вчителя».
Для популяризації власного досвіду, досягнень колективу школи неодноразово виступав на обласному телебаченні, друкував статті в районній газеті. З метою забезпечення комунікацій з учасниками навчально-виховного процесу, відкритості та прозорості своєї діяльності створив власний інтернет-блог, який став одним з найвідвідуваніших в Україні.
Ігор Володимирович активний учасник багатьох педагогічних конкурсів. У 2014 році став переможцем районного та лауреатом обласного етапу всеукраїнського Конкурсу «Учитель року - 2014» в номінації «Директор школи».
Постійний член районної атестаційної комісії та науково-методичної ради при районному методичному кабінеті. Є членом постійно діючої комісії при департаменті освіти і науки Полтавської ОДА з розгляду пропозицій щодо внесення імен освітян області до «Книги педагогічної слави України»,
За особистий вагомий внесок у розвиток освіти, досягнуті успіхи в навчанні і вихованні підростаючого покоління нагороджений грамотою Полтавської обласної державної адміністрації та занесений до районної Дошки пошани.

Має значний авторитет серед педагогічних працівників області, району, знана людина в громаді селища.