10.04.13

Регіональна естафета педагогічних інновацій у Лохвицькому районі Полтавської області

    4 квітня делегацію освітян Чутівського району, у складі якої був присутній директор Чутівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Соколов Ігор Володимирович (автор цього сайту), гостинно зустрічала Лохвицька земля. Освіта Лохвицького району Полтавської області представлена 30 загальноосвітніми навчальними закладами району в яких працюють 554 вчителі та навчаються 4049 учнів. Делегацію з Чутівщини люб’язно зустріли начальник районного відділу освіти Момот О.М., головний спеціаліст відділу освіти Папіренко О.І., завідувачка районного методичного кабінету Савинська Т.І.. Під час офіційної зустрічі гості за доброю традицією вручили коровай керівництву освіти району.
   Презентація досвіду кращих закладів району розпочалася з Токарівської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Свої шкільні надбання люб’язно продемонстрував директор цього невеликого сільського освітнього закладу Кудренко О.І.. Присутніх вразили прекрасне озеленення коридорів (навіть у санвузлах), діючий кабінет тракторної справи де проводиться професійне навчання учнів 10-11-го класів, шкільний краєзнавчий музей. У музеї поряд з численними експонатами гості побачили експонат з Чутівщини – чеканку з зображенням коней Чутівського кінно-спортивного комплексу. Це колишній подарунок Чутівчан колегам-спортсменам з Лохвиччини. Далі делегація попрямувала до Червонозаводської ЗОШ І-ІІІ ступенів, яка знаходиться поряд з Лохвицьким цукровим заводом, доречі, найбільшим у Європі.
     Школа має новітню будівлю, яка збудована у 2011 році. Директорка Дроб’язко Н.П. люб’язно провела гостей коридорами цього надсучасного закладу, показала добре оснащені класні кімнати, бібліотеку, їдальню та інші приміщення.
       У актовому залі учні та вчителі цієї школи презентували свої напрацювання у проектній діяльності. Вражає результативність цього колективу - по багатьом напрямкам учні та вчителі є переможцями численних обласних і всеукраїнських навчальних і виховних конкурсів. Свою роботу презентували, також, керівництво відділу освіти та працівники РМК. Головний спеціаліст відділу освіти Чутівської РДА Артеменко Р.І. розповіла про освітянські родзинки Чутівщини, а директор Чутівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Соколов І.В. презентував, свої розробки - шкільний сайт та веб-ресурс для керівників «Форум директорів шкіл України», розповів про досягнення школи по провадженню ІКТ у навчально-виховний процес. 
    Слідуючим етапом у обміні досвідом була поїздка до ДНЗ «Теремок» м. Червонозаводське. Керує цим дошкільним закладом єдиний у Полтавській області директор-чоловік Дроб’язко О.В. голова обласного осередку ВГО «Асоціація працівників дошкільної освіти». За підсумками державної атестації цей дитячий садок отримав оцінку «Зразковий дошкільний заклад». Дуже зацікавили гостей різні варіанти оформлення приміщень в українському стилі (невеликими народознавчими куточками заповнені будь-які вільні місця), різноманітні розвиваючі пристосування, які виготовлені власноруч працівниками, костюми казкових героїв. Далі робота делегації продовжилася у Лохвицькій гімназії №1 єдиній і найбільшій школі нового типу у районі. Презентувала школу директор Лисенко Н.І.. Були переглянуті численні презентації кращих педагогів закладу та району. З цікавістю гості сприйняли інформацію вчителя початкових класів Фоміної О.М. про застосування розвиваючого навчання. Вразила добре організоване екологічне виховання учнів школи під керівництвом вчителя біології Харченко О.В.. Захоплення викликав звіт надзвичайно творчого вчителя креслення Боярського А.В., який має вихованців-призерів Всеукраїнської олімпіади з креслення та постійних переможців обласних олімпіад. Директор Яхниківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Линник І.Я. розповіла про вражаючий приклад матеріальної допомоги своїй школі народного депутата Ю.Л.Звягільського, який залучив 1,5 млн. гривень на реконструкцію цього невеликого сільського навчального закладу. Методистом РМК Захарченко А.О., який відповідає за впровадження ІКТ у школах, було презентовано кращі шкільні та авторські веб-сайти району. Завершилася напружена та інтенсивна робота по обміну досвідом відвідуванням пам’ятника Г.Сковороди, життя якого було тісно пов’язане з Лохвиччиною.
   Регіональна естафета педагогічних інновацій на Полтавщині, яка цьогоріч була ініційована Полтавським обласним інститутом післядипломної освіти педагогічних працівників з метою обміну досвідом в усіх районах області, відбулася чітко та організовано і отримала схвальні відгуки її учасників.